Yoğuşmalı Kombi | Ataşehir Kombi Servisi

Yoğuşmalı Kombi

Yoğuşmalı Kombi

Yoğuşmalı Kombi

Yoğuşmalı kombi, enerji tasarrufu sağlayan kombilerdir. Bu kombiler, doğalgazın yanmasıyla otaya çıkarak bacadan atılan gazın içinde bulunan su buharını özel ısı eşanjörü sayesinde geri kazanmakta ve sayede verim artarak tasarruf sağlanmaktadır. Arıca yoğuşmalı kombilerin verimi, klasik kombilerle karşılaştırıldığında daha da yüksek olmaktadır. Düşük baca gazı sıcaklığına sahip olan yoğuşmalı kombilerin alev boyu ihtiyaca göre ayarlanabilmekte, böylece dur/kalk yapmadan çalışabilmektedir. Klasik kombilere göre yoğuşmalı kombi farkı çok fazladır. Örneğin fan modülasyonu ile gaz miktarı daha az tüketilirken yüksek yanma veriminin ede edilmesi mümkündür. Bu sayede cihazın daha sessiz çalışması sağlanmaktadır. Düşük emisyon oranları bulunan yoğuşmalı kombiler, klasik kombilere göre çok daha çevreci bir yapıya sahiptir. Peki, yoğuşmalı kombi nerelerde kullanılır? Bu tür kombilerin her mekanda kullanılabilme özelliği bulunmaktadır.

Servis Ağı güçlü Olanlar Tercih Edilmeli

Yoğuşmalı kombi satın alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Öncelikle fiyatı yüksek olan her cihazın üstün teknolojilere sahip olduğu yönündeki düşünce tamamen bir tarafa atılmalıdır. Klasik kombilere oranla ne kadar az bedel ödenirse kullanım sırasında yapılacak tasarrufla ödenen bedel kısa sürede geri alınabilmektedir. Yoğuşmalı cihazlar ileri teknolojilerle üretilmektedir. Üretici firma önemli olsa da servis ağı güçlü olan firmaların ürünlerinin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Klasik kombi ile yoğuşmalı kombi farkı, enerji tasarrufu ile de ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle yoğuşmalı kombi nerelerde kullanılır denildiğinde her yerde kullanılır denilebilmektedir. Ancak burada da önemli bazı detaylar vardır. Özellikle yoğuşmalı kombilerin dar bir alanda kurulmaması gereklidir. Dar bir alanda kurulan yoğuşmalı kombilerde arzu edilen tasarrufun sağlanması çok zordur.

Yoğuşmalı Kombi Daha Verimlidir

Yoğuşmalı kombi, normal kombilere oranla yüzde 17 oranında daha verimlidir. Klasik kombilerle yoğuşmalı kombi farkı çok fazladır. Farklardan biri de ısı verimliliğidir. Bu verimlilik ortalama yüzde 100 civarındadır. Ancak yoğuşmalı kombi nerelerde kullanılır denildiğinde her yerde kullanılır denilmekle birlikte cihazın etkili olabilmesi için mutlaka geniş bir alana konulması gereklidir. Küçük alanlarda yoğuşmalı kombilerin uygun verimle çalışması ve enerji tasarrufu yapabilmesi mümkün olmamaktadır. Bu arada yoğuşmalı kombilerin normal kombilere kıyasla aynı enerji ile çok daha fazla ısıtma gücün sahip olarak tasarlanmıştır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA