Yoğuşmalı Kombi Fan Tamiri | Ataşehir Kombi Servisi

Yoğuşmalı Kombi Fan Tamiri

Yoğuşmalı Kombi Fanı Tamiri

Yoğuşmalı Kombi Fanı Tamiri

Yoğuşmalı kombiler, yeni nesil gazlı cihazlar olarak adlandırılmakta ve daha az enerji harcama özelline sahip olarak tasarlanmaktadırlar. Doğalgazla çalışan yoğuşmalı kombilerde doğalgazın yanması ile birlikte ortaya çıkan enerji kullanılmaktadır. Fazın yanması ile birlikte karbon monoksit ve azot oksit gazları ortaya çıkmaktadır ve bu gazlar atık gazlardır. Yoğuşmalı kombilerde atık gazların ısısından da yararlanılmaktadır. Hermetik ve yoğuşmalı kombilerde fan bulunmaktadır. Bu fan, kombinin önemli parçalarından biridir. Bu an, kombideki atık gazın dışarıya atılmasını sağlamaktadır. Ancak yoğuşmalı kombilerde bu gaz tekrardan yakılmakta ve daha az miktarda atık gaz söz konusu olmaktadır. Bu nedenle yoğuşmalı kombi fan tamiri önemlidir işlemin mutlaka uzman teknik servis personeli tarafından gerçekleştirilmesi gereklidir.

Yoğuşmalı Kombi Fan Tamirini Uzmanlar Yapmalıdır

Genellikle kombiden gelen sesin nedeni, fan motoru kaynaklıdır. Fan motorunun değişimi yapıldığı gibi tamir edilmesi de mümkündür. Üstelik yoğuşmalı kombi fan tamiri, yeni bir fan motorundan ekonomik olarak daha avantajlıdır. Kombi kullanıcıları da değişimden ziyade tamir edilmesini tercih etmektedir. Ancak tamir hizmetini yapacak kombi servis personelinin konusunda deneyimli olması gereklidir. Aksi takdirde fan motorunun kısa bir süre içinde yeniden arızalanması kaçınılmazdır. Konusunda uzman teknik destek personelinin hizmet verdiği kurumsal kombi firmalarında fa motoru revizyonu titizlikle yapılmakta ve bunun sonucunda yoğuşmalı kombi kusursuz bir şekilde çalışmaktadır. Bu hizmetten yararlanmak için kombi servisine telefonla ulaşmak mümkündür.

Yoğuşmalı Kombiler Enerji Tasarrufu Sağlar

Yoğuşmalı kombiler çok daha az enerji harcamaktadır. Cihazların çalışma prensibi, hermetik kombilerle aynı olmaktadır. Ancak aralarındaki en büyük fark,  yoğuşmalı kombilerin atık gazları doğrudan dışarıya atmak yerine yeniden yakabilmesidir. Böylece enerji maliyeti de düşmekte, bunun sonucunda da doğalgaza ödenen meblağ azalmaktadır. Kısaca yoğuşmalı kombiler ciddi bir enerji tasarrufu sağlamaktadır. Ancak bunun gerçekleşmesi için fan motorunda herhangi bir sorunun bulunmaması gereklidir. Fanda meydana gelen küçük bir seste bile uzman bir kombi servisine başvurulması tavsiye edilmektedir. Bu servisler kullanıcıyı doğru yönlendirmektedir. Eğer arıza söz konusu ise yoğuşmalı kombi fan tamiri eksiksiz bir şekilde ve ustalıkla yapılmaktadır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA