Vaillant Kombi F28 Arızası | Ataşehir Kombi Servisi

Vaillant Kombi F28 Arızası

Vaillant Kombi F28 Arızası

Vaillant Kombi F28 Arızası

Vaillant kombi F28 arızası, sık görülen arızalar arasındadır. Akıllı teknolojilerle geliştirilen Vaillant kombiler, meydana gelen arızaları değişik kodlarla göstermektedir. F28 arızası da bunlardan biridir. Ayrıca bazı durumlarda Vaillant kombi F29 arızası ya da Vailant kombi F22 arızası da görülebilmektedir. F28 arızası, ateşleme arızasıdır. Bu arıza kodu görüldüğünde ilk yapılacak işlem reset düğmesine basmaktır. Paneldeki alev işareti olan tuşa basılmalı ve reset atılmalıdır. Cihaz bu sayede tekrar ateşleme denemesi yapacaktır.  3 denemede de alev olmuyorsa yine F28 arızası meydana gelmektedir. Ayrıca gaz gelmemesi durumunda cihazda bu kod görünmektedir. Binaya gaz girişinde bir sorun yoksa kombinin yanında bulunan güz giriş vanasının kontrol edilmesi gereklidir. Burada bir sorun yoksa güz valfi ya da kart sisteminde arıza meydana gelme olasılığı düşünülmelidir. Bu durumda kombi servisi ile irtibata geçilmelidir.

Vaillant F29 Arızası 4 Farklı Nedenler Oluşur

Vaillant kombi F28 arızasının yanı sıra Vaillant kombi F29 arızası da meydana gelebilmektedir. Vailant kombi F22 arızası, F28 arızası ve F29 arızası birbirinden farklıdır. F29 arızası 4 farklı nedenden dolayı meydana gelebilmektedir. Bunların başında baca bağlantılarının çıkması ya da fan emiş gücünün yeterli olmaması gelmektedir. Ayrıca gaz akışını kontrol eden gaz valfinde bir arıza ya da ana kart arızası meydana gelme ihtimali vardır. Bu arızalar oluştuğunda F29 kodu görülmektedir. Arızanın kesin olarak tespit edilmesi için teknik personel öncelikle baca bağlantılarında bir sorun olup olmadığını kontrol etmektedir. Sonrasında fanın yeterli hava emişini yapıp yapmadığına bakılmaktadır. Buralarda bir sorun oluşmadıysa bu kez gaz valfi kontrol edilmektedir. Yine arıza bulunamadıysa bu kez de ana kart kontrol edilmektedir.

F22 Arızası Sık Görülebilir

Vailant kombi F22 arızası da sıklıkla karşılaşılabilen arızadır. Bu arıza kodu iki farklı nedenden meydana gelmektedir. Bunlardan birisi cihazın içindeki su basıncının düşmesi, ikincisi ise pompanın arızalanması ya da sıkışmasıdır. Eğer su basıncı düşükse cihaza su eklenerek F22 arızası ortadan kaldırılabilmektedir. Pompa arızalandığında ya da sıkıştığında ise teknik destek alınmalıdır. Gerek Valillant kombi F29 arızası, gerek Vaillant F22 arızası, gerekse Vaillant F28 arızası ile ilgili alınacak destek, kesinlikle profesyonel teknisyenlerin hizmet verdiği kombi servislerinden olmalıdır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA