Vaillant 3 yollu vana | Ataşehir Kombi Servisi

Vaillant 3 yollu vana

Vaillant 3 yollu vana

Vaillant 3 yollu vana

Vaillant 3 yollu vana, kombi çalışırken su açıldığında tesisata giden suyu kesen ve bu suyu kullanım suyuna vermeyi sağlayan bir vana olarak adlandırılmaktadır. Üç yollu vana arızası meydana geldiğinde kombinin sıcak su vermesi imkansızdır. Üç yollu vana arızalandığında petekler açık olmamasına rağmen ısınmaktadır. Arıza durumunda üç yollu vana tamiri yapılabilmektedir. Üç yollu vanalar, tesisattaki pislikler nedeni ile arızalanabilmektedir. Bu durumda ya yenisi ile değiştirilmeli ya da tamir edilmelidir. Uzman teknisyenler, tamiri de kusursuz bir şekilde yerine getirmektedir. Üç yollu vananın yeniden arızalanmaması için de kombilerin periyodik bakımları aksatılmamalıdır. Üç yollu vananın onarımının fiyatı, yeni ile karşılaştırıldığında çok daha uygun olmaktadır.

Üç Yollu Vana Her Marka Kombide Vardır

Vaillant üç yollu vana, sadece bu markada değil her maka kombide bulunmaktadır. Ancak her markanın vanası birbirinden farklı olmaktadır. Bu nedenle Vaillant üç yollu vana arızası meydana geldiğinde cihazın markası kesinlikle belirtilmelidir. Üç yollu vanaların görevi, kalorifer ile sıcak su konumunu ayırmak ve talep edilen yolu açmaktır. Kombilerde hem sıcak su hem de kalorifer sistemi ayna anda çalışmamaktadır. Bu düzeni de üç yollu vanalar sağlamaktadır. Bu vanalar, talep edilen konumu açarken diğer konumu kapatmaktadır. Ayrıca bunu otomatik olarak yapmaktadır. Üç yollu vanalarda meydana gelen arızalar genellikle iç mekanik parçalardan kaynaklanmaktadır. Sıcak su açıldığında petekler ısınmıyorsa kapatma yollarında bulunan mekanik parçalarda arıza meydana gelme ihtimali vardır. Sıcak su açıldığında kombi devreye girmiyorsa vana içindeki mebran contaların zarar görmüş olabileceği belirtilmektedir. Arıza nerden kaynaklanırsa kaynaklansın üç yollu vana tamiri mümkündür ve profesyonel teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Üç Yollu Arızasına Uzman Müdahale Etmelidir

Üç yollu vana arızası arasında üç yollu vana motoru arızası da bulunmaktadır. Vaillant üç yollu vana arızaları meydana geldiğinde müdahalenin amatör kişiler tarafından yapılmaması gereklidir. Üç yollu vana arızası ciddi bir arızadır mutlak uzman kişiler müdahale etmelidir. Sıcak su akışını kontrol eden kombilerin bu parçalarının tamir edilmesi de mümkündür. Üç yollu vana tamiri de yapılmakta, üstelik kurumsal kimliğe sahip olan kombi servisleri, tamir işlemini de garantili olarak gerçekleştirmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA