Peteklerin Altı Isınmıyor | Ataşehir Kombi Servisi

Peteklerin Altı Isınmıyor

Peteklerin Altı Isınmıyor

Peteklerin Altı Isınmıyor

Kombi ve kalorifer peteklerinin altının ısınmaması, ciddi bir sorunun göstergesidir. Peteklerin altı ısınmıyorsa kireç ve tortu meydana gelmiş olabilir. Bu gibi bir sorun olduğunda sistemdeki suyun devir daimi olmamakta, peteklerin altının ısınması engellenmekte, hatta kombilerde arızalara neden olabilmektedir. Kalorifer sistemindeki boruların içinde de kireçlenme olabilir. Bu da suyun yolunu daraltarak peteklerde ısınma sorununu meydana getirir. Petekler ısınmıyorsa ya da peteklerin alt kısımları soğuksa, mutlak uzman ekiplerden destek alınmalıdır. Kurumsal firmalarda hizmet veren uzman ekipler, kalorifer sistemlerinde meydana gelen tüm sorunları kalıcı bir şekilde ortadan kaldırmaktadır. Peteklerin altı soğuk, üstü sıcaksa, bu soruna profesyonel ekipler özel olarak geliştirilen kimyasalla çözüm bulmaktadır.

Peteklerin Altı Isınmıyorsa Kireç Ya Da Tortu Vardır

Peteklerin altı ısınmıyorsa, özel kimyasallarla temizlik yapılmaktadır. Bu kimyasal, petek temizleme kimyasalıdır. Geleneksel yöntemlerle hizmet veren tesisatçılar, temizleme kimyasalı yerine genellikle koruyucu kimyasal kullanmaktadır. Bu kimyasal, peteklerin içinde meydana gelen kireç ve tortuyu ortadan kaldırmaz, sadece bulunduğu yerden sökerek peteğin içinde, alt kısımlarında toplanmasına neden olur. Bu durum da petek ısınma sorununun bir süre sonra tekrar ortaya çıkmasına yol açar. Bunun yanında bazı tesisatçılar, petek temizleme sıvısı diye sisteme boyalı su da koyabilmektedir. Bu, kullanıcıyı tam anlamıyla kandırmaktır. Bu nedenle, petekler ısınmıyorsa hizmet alınacak firmanın çok iyi araştırılması gerekmektedir. Petek tıkanıklığında, ne koruyucu kimyasal ne de bir başka sıvı çözüm olmaz. Tek çözüm petek temizleme kimyasalıdır.

Uzman Servis Ekiplerinden Destek Alınmalıdır

Peteklerin altı ısınmıyorsa, kurumsal firmalarda başvurmak, temizlik işleminde evin ya da işyerinin kirlenmesini de önlemektedir. Çünkü bu firmalarda hizmet veren profesyonel ekipler, petek temizliğini yerinden sökmeden gerçekleştirmektedir. Petek temizliğinden önce sistemdeki su tamamen boşaltılmaktadır. Ardından da temizleyici kimyasal konularak bir süre beklenmektedir. Ardından yüksek basınçlı su verilerek peteklerin içi temizlenmektedir. Sonrasında sistem içine koruyucu kimyasallar konularak tıkanıklık sorununun uzunca bir süre ortaya çıkmamasını sağlamaktadır. Peteklerin tamamı ısınmıyorsa farklı sorunlar olabilir. Örneğin peteklerin içinde hava olabilir. Ancak peteklerin bir kısmı sıcak bir kısmı soğuksa kesinlikle petek tıkanıklığı sorunu akla gelmelidir. Bu tip bir sorunla karşı karşıya kalındığında da mutlaka uzman ekiplerden destek alınmalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA