Kombi Servisi | Ataşehir Kombi Servisi

Kombi Servisi

Kombi Servisi

Kombi Servisi

Yılın her mevsiminde kullanılan kombilerin periyodik bakımlarının yapılması önemlidir. Bilindiği gibi kombiler kış aylarında ısınma ve sıcak su, yaz aylarında ise sıcak su temin edilen cihazlardır. Kombilerin bakımlarının da profesyonel teknik servis personeline sahip olan kombi servisi tarafından yapılması tavsiye edilmektedir. Kombilerin periyodik bakımlarının en az yılda bir kez yapılması önerilmekle birlikte en ideal bakım süreleri kış ayları başlamadan ve kış ayları bittikten sonradır. Bu şekilde düzenli olarak bakımı yapılan kombinin kullanım ömrü de artmaktadır. Periyodik bakımları düzenli olarak yapılan kombilerin yıl içinde sorun çıkarması imkansızdır. Ancak bakımların sıradan kişilere yaptırılmaması özer gösterilmelidir. Kombi bakımı için gelen kişilerin mesleki eğitimlerinin yanı sıra bilgi ve becerilerinin de sorgulanmasına özen gösterilmelidir.

Kombi Servisi Personeli İnceleme Yapmalıdır

Bakım hizmeti verecek olan kombi servisi personelinin öncelikle nasıl bir bakım yapılacağını bildirmesi gereklidir. Çünkü arıza olmaması halinde kombilere yapılacak bakım işlemi bellidir. Bakım işleminde öncelikle kombinin çalışma verimliliğinin kontrol edilmesi önemlidir. Bunun için de kalorifer tesisatı ile sıcak su tesisatının ısınma testinin yapılması gereklidir. Hermetik kombilerde de fanın çalışması kontrol edilmemi gerekmektedir. Eski tiq bacalı kombilerde değerler kontrol edilmeli, ek parçalarında meydana gelen oksitlenmeler temizlenmelidir. Bunun yanı sıra bakım sırasında cihazdaki tüm güvenlik elemanları ile birlikte diğer aksamların kontrolü yapılmalıdır. Bu kontrol sırasında yıpranan parçaların değişimlerinin yapılması gereklidir. Bu değişim yapılmadığında kombinin bir süre sonra devre dışı kalması kaçınılmaz olacaktır.

Kombinin Tüm Aksamı Kontrol Edilmelidir

Kombi servisi personeli, başta cihazın tozlanma kontrolü olmak üzere yanma odası kontrol edilmelidir. Su ısınma kazanının kontrolünün yanı sırda gaz valfı ayarı da kontrol edilmelidir. Ayrıca kombinin otomatik gaz kesme durumunun kontrol edilmesi de istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasını engellemektedir. Bunun yanı sıra kombi bakımı sırasında aşınan ve kısa zaman içinde aşınabilecek olan parçaların değişimi de müşterinin onay vermesinin ardından yapılmalıdır. Bacalı kombilerde bacanın çekiş durumunu kontrol eden kombi teknik servis personeli, yoğuşmalı kombilerde de yoğuşma su haznesinin temizliğini gerçekleştirmektedir. Bütün detayları kontrol edilen kombinin uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılması mümkün olmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA