Kombi Seçimi | Ataşehir Kombi Servisi

Kombi Seçimi

Kombi Seçimi

Kombi Seçimi

Günümüzde kombiler, yaygın olarak ısıtma sistemi olarak kullanılan cihazlardır. Bu cihazların kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Bireysel kullanım için avantajlı olan kombi seçimi önemlidir. Kombiler farklı farklı özelliklerle tasarlanmaktadır ve ihtiyaç duyulan özelliklerde bir cihaz bulma imkanı her zaman vardır. Kombi seçilirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar arasında öncelikle konutun metrekaresi ve cephe durumu bulunmaktadır. Güney ya da kuzey cephede olan bir konut arasında ısı farkı vardır. Ayrıca konutun iki konut arasında kalıp kalmaması da önemlidir. Konutun metrekaresi de önemlidir. Kombiler farklı alanları ısıtabilecek kapasitelerle tasarlanmaktadır. Evin büyüklüğüne göre kombi satın alındığında ısınma sorunu ile karşı karşıya kalınması mümkün değildir.

Kombi Seçimi Konutun Büyüklüğüne Göre Yapılmalıdır

 Kombi seçimi yapılırken 80 metrekare ile 90 metrekare arasındaki konutlar için 17 bin kilokalorilik kombiler, 90 metrekare ile-150 metrekare arasındaki konutlar için 20 bin kilokalorilik, 150 metrekare üzerindeki konutlar içinse 24 bin ila 36 bin kilokalorilik kombiler tavsiye edilmektedir. Kombi seçilirken kullanımının kolay olanların tercih edilmesi önemlidir. Soğuk bölgelerde kullanılacak olan kombilerin donmaya karşı dirençli olması gereklidir. Bölgeye göre kombi seçilmediğinde bu gibi sorunlarla karşı karıya kalınmaktadır ve donma, sıklıkta meydana gelen şikayetler arasındadır. Kombinin pompa sistemine de dikkat edilmelidir. Cihaz alırken kaliteli pompa kullanan markalar tercih edilmelidir. Kombiler sadece ısınma değil sıcak su ihtiyacını da karşılamaktadır. Elektrikli ateşleme sistemi kullanılan ve sabit sıcak su veren kombiler seçilmelidir.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Kombi seçimi yapılırken mutlaka kalite standartlarının, markanın satış sonrası servis hizmetinin ve garanti şartlarının sorgulaması tavsiye edilmektedir. Satın almadan önce kombiyi çalışır durumda görmenin de herhangi bir sorun olup olmadığını anlamak için uygun bir yöntem olduğu belirtilmektedir. Cihaz satın alındığında montajının mutlaka servis tarafından yaptırılması gereklidir. Bunların yanı sıra üründe nasıl özellikler istendiği bilinmeli ve ona göre araştırma yapılmalıdır. Önerilen cihazın kapasitesinin konuta yeterli gelip gelmediği de öğrenilmelidir. Geniş servis ağı olan, kaliteli kombi servisi verilebilecek markanın ürünlerinin tercih edilmesi, meydana gelen herhangi bir sorunun kısa zamanda ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA