Kombi Regülatörü | Ataşehir Kombi Servisi

Kombi Regülatörü

Kombi Regülatörü

Kombi Regülatörü

Yaşam alanlarında kullanılan kombilerde hassas bir elektronik düzen vardır. Elektronik sisteme sahip olan cihazların en büyük düşmanı ise elektrikte yaşanan dalgalanmalardır. Voltajın düşmesi ya da yükselmesi, hassas elektronik cihazlara zarar vermektedir. Şebeke kaynaklı voltaj dalgalanmalarında kombiler zarar görmekte ve yüksek maliyetli arızalar ortaya çıkmaktadır. Ancak kombileri voltaj dalgalanmalarına karşı korumak son derece kolay bir hale gelmiştir. Bunun için yapılması gereken tek şek kombi regülatörü sahibi olmaktır. Regülatörler, düzenli bir gerilim sağlamakta, bu sayede elektronik cihazların ömrünü uzatmaktadır. Kombi regülatörlerinde kullanılan tüm aksamlar özenle seçilmiş ve yüksek performans için gerekli olan güncelleştirmeler yapılarak satışa sunulmaktadır.

Voltaj Dalgalanmalarını Önler

Peki, kombi regülatörü ne işe yarar? Bu regülatörler ülkemizde özellikle sonbahar ve kış aylarında şebeke elektriğinde meydana gelen voltaj dalgalanmalarının kombilerdeki muhtemel arızaları önlemek amacıyla imal edilmektedir. Kombi regülatörleri, aşırı yüklenme nedeni ile düzensiz olarak gelen şebeke voltajını, içinde bulunan röle ve mikro işlemcili elektronik kartlarla standart akım haline dönüştürmektedir. Bu sayede cihazlarda dalgalı gerilime bağlı olan arıza riskini tam anlamı ile ortadan kaldırmaktadır. Kombiler için üretilen

regülatörler, değişen şebeke voltajına anında cevap vermekte, yüksek voltaj meydana geldiğinde itinde bulunan koruma ünitesi ile voltajı sabit bir hale getirmektedir. Kombi regülatörünün, otomatik gerilim regülasyonu, kısa devre ve aşırı yük koruması, düşük gerilim ve yüksek gerilim koruması ile dijital gerilim göstergesi gibi özellikleri bulunmaktadır.

Her Kombi İçin Regülatör Tavsiye Edilmektedir

Görevi şebeke voltajını kısa bir süre içinde normale döndüren regülatörler, kombi kullanan tüm yaşam alanları için gereklidir. Voltaj değişimlerine karşı kombi regülatörü tavsiye edilmektedir. Özellikle kış aylarında voltajlarda değişkenlik meydana gelmektedir ve bu da kombilerde arızaya neden olmaktadır. Voltaj değişimleri, regülatörün halindeki bir cihazla düzenlenmesi mümkün değildir. Bu nedenle meydana gelen arızalar da kombi kullanıcılarına ek bir maliyet getirmektedir. Şebeke voltajında meydana gelen dalgalanmalardan kombilerin zarar görmemesi ve arızaların meydana gelmemesi için regülatör kullanılması tavsiye edilmektedir. Eğer kombide böyle bir cihaz yoksa ani voltaj iniş ve çıkışlarında cihazın arızalanması mümkündür. Bu nedenle regülatör kullanılması önerilmektedir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA