Kombi Arızaları | Ataşehir Kombi Servisi

Kombi Arızaları

Kombi Arızaları
Kombi Arızaları

Evlerde ve işyerlerinde kullanılan kombilerde zaman zaman arızalar meydana gelmektedir. Bu arızaların anında ortadan kaldırılması için mutlaka donanımlı teknik servis personelinden hizmet alınmalıdır. Kombi arizalari su akıtması şeklinde ortaya çıkabilmektedir. Bu, sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Genellikle cihaza gereğinden fazla su konulması nedeni ile meydana gelmektedir. Ancak nadir olarak tesisat bağlantısında aşınma, imbisat deposunda genleşme meydana gemli olması da mümkündür. Bunun yanı sıra kombinin hava tahliye sisteminde bir sorun çıkmış olabileceği gibi kombinin su doldurma vanasının bozulması da ihtimal dahilindedir. Kombi çalışmıyorsa ilk akla gelen elektrik düğmesinin kapalı olmasıdır. Cihazın suyunun da bitmiş olması bir başka ihtimal olarak değerlendirmek gerekirken, gaz vanasını kapalı olabileceği de unutulmamalıdır. Pilotlu kombilerde de pilot alevinin yanmaması gibi bir durum meydana gele ihtimalinin bulunduğu da göz ardı edilmemelidir.

Kombi Isınmıyorsa Termostata Bakılmalı

Kombi arizalari arasında çalışırken ısınmama gibi bir sorunun da meydana gelmesi muhtemeldir. Eğer çalışırken kombinin ısıtmama gibi bir sorunu varsa kalorifer termostat derecesinin kontrol edilmesi gereklidir. Derece düşük olabileceği gibi dönüş kısmında bulunan filtrenin tıkalı olma olasılığı da bulunmaktadır. Ayrıca radyatör ve boruların temizliğine de dikkat edilmelidir. Arıza meydana geldiğinde ısı sensörleri kontrol edilirken peteklerin de açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kombinin su saati yükseldiğinde doldurma çeşmesi arızalanmış ya da genleşme tankının patlama ihtimali düşünülmelidir. Eğer kombide anormal bir ses mevcutsa fan motorunda bir sorun meydana gelme olasılığı değerlendirilmelidir. Ayrıca kombinin devir daim motorunun kontrol edilmesi de tavsiye edilmektedir. Eğer kombi fanında ses varsa ana eşanjörün kireç bağlamış olması muhtemeldir. Böle bir arıza söz konusu olduğunda mutlaka profesyonel destek alınmalı, gerekli temizlik ve bakım yapılmalıdır.

Arızalara Profesyoneller Müdahale Etmeli

Kombi arizalari arasında ateşleme sorunu da meydana gelebilmektedir. Ancak bunun da çözümü bulunmaktadır. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalındığında öncelikle pompa miline hareket verilmelidir. Bunun yanı sıra üç yolluda kireçlenme de meydana gelme ihtimali bulunmaktadır. Bunlar ve benzeri arızalar meydana geldiğinde mutlaka gelişmiş teknik altyapıya sahip kombi servisinden destek alınmalıdır. Bu servislerde profesyonel teknik destek ekipleri vardır ve arızalara anında müdahale etmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA