ECA Kombi Servisi Avrupa Yakası | Ataşehir Kombi Servisi

ECA Kombi Servisi Avrupa Yakası

ECA Kombi Servisi Avrupa Yakası

ECA Kombi Servisi Avrupa Yakası

  ECA Kombi Servisi Avrupa Yakası hizmetini sunan firmalar arasında kurumsal kimliğe sahip olanların tercih edilmesinin önemi büyüktür. Kurumsal kombi servisleri, cihazların periyodik bakımlarını kusursuz bir şekilde gerçekleştirmekte ve bu sayede kombilerin kullanım ömürleri artmaktadır. Kombilerin belirli dönemlerde bakımlarının yapılması önemlidir. Bu bakımlar, cihazda meydana gelebilecek tüm sorunların ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Periyodik bakımların her yıl ilkbahar ve sonbahar aylarında yapılması gereklidir. Yaz ve kış bakımlarında cihazın tüm aksamları kontrol edilmekte, arıza çıkarabilecek parçalar da müşterinin onay vermesi ile birlikte değiştirilmektedir. 6 ayda bir yapılan bu bakımlarda öncelikle gelen personelin bakım sırasında neler yapılacağını belirtmesi önemlidir. Ardından kombinin ısıtma testi yapılmalı ve çalışma verimliliği kontrol edilmelidir.

Teknik Personel Deneyimli ve Eğitimli Olmalı

  ECA Kombi Servisi Avrupa Yakası kombi bakım hizmetini gerçekleştiren kombi servisleri, hem eski teknoloji hem de yeni teknoloji cihazların çalışma prensibini bilmelidir. Kurumsal firmalarda görev yapan ECA servisi teknik personeli, yeni teknolojilerle tasarlanan kombilerle ilgili eğitim almaktadır. Bu sayede hangi tip kombi olursa olsun bakım ve onarım işlemlerini profesyonelce gerçekleştirmektedir. Bakım nasıl yapılmaktadır? Uzman personel, hermetik bacalı kombi bakımlarında fanın çalışma durumunun kontrol etmeli ve temizlemelidir. Eski tip bacalı kombilerde cihazın limit değerleri kontrol edilmektedir. Ayrıca ek parçalarda meydana gelen oksitler de mutlaka temizlenmelidir. Bakım sırasında cihazdaki kritik güvenlik elemanlarının yanı sıra diğer tüm akşamların dikkatli bir şekilde kontrolden geçirilmelidir. Olası sorunlarla ilgili cihaz kullanıcısı bilgilendirilmelidir.

Arıza Varsa Cihaz Sahibi Bilgilendirilmeli

Kombide bir arıza meydana geldiğinde cihaz sahibinin bilgilendirilmesinin ardından cihazın bakımından önce arızanın giderilmesi gereklidir. Sonrasında da bakım işlemi yapılmalıdır. Bakımda cihazın sıcak su ve kalorifer yanma durumun ile su sızdırmazlık kontrolünün yapılması şarttır. Cihazın tozlanma kontrolünü yapan teknik ekip, gerektiğinde temizliğini yapmaktadır. Yanma odası brülörünün temizliğinin yapıldığı periyodik bakımlarda cihaz içindeki elektrik ve elektronik bağlantılar kontrol edilmeli, baca Fanı temizlenmelidir. Genleşme tankının kontrolü ve bar basınç seviyesinin ayarlanması da önemlidir. Yoğuşmalı kombilerin bakımı sırasında da yoğuşma su haznesi temizliği yapılırken kalorifer gidiş hattı yönündeki çamur ayrıştırıcı filtrenin temizlenmesi gereklidir. Kombi bakım ve tamir hizmetleri ECA servisi Avrupa yakası kombi bakım servisinden alındığında cihazın sorunsuz kullanılabilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA