ECA Kombi Revizyonu | Ataşehir Kombi Servisi

ECA Kombi Revizyonu

ECA Kombi Revizyonu

ECA Kombi Revizyonu

Kombiler sık sık arıza yapmaya başladığında revizyona ihtiyaç duymaktadır. Performans düşüklüğü ve sürekli arıza söz konusu olduğunda ECA kombi revizyonu yapılmalıdır. Revizyon sırasında kombiler test edilmekte, ardından cihazın tüm parçalar profesyonel teknisyenler tarafından sökülmektedir. Sökülen parçalar teknik ekip tarafından ayrıştırılırken, tamir edilecek parçalara gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Revizyon sırasında kombinin bakır boruları ile ana eşanjör içindeki su dolaşım kanallarında meydana gelen kireç ve paslar çözülmekte ve geçiş kanalları açılmaktadır. Bu işlemin gerçekleştirilmesi için özel olarak geliştirilen bir solüsyon kullanılmakta ve bu solüsyon pompa ile kanalların içinde dolaştırılmaktadır. Kombinin ısıtma suyu ve sıcak suyunun dolaştığı diğer parçalar da solüsyon içinde bekletilmekte, bu sayede içlerinde oluşan pas ve kireç tabakalarından arındırılmaktadır.

Aşınan Tüm Parçalar Değiştirilmektedir

ECA kombi revizyonu yapılırken üç yollu vana grubunun içindeki parçaların değişimi yapılmakta, üç yollu vananın pirinç gövdesi kombi temizleme solüsyonunda bekletilerek kireç ve paslar temizlenmektedir. Revizyon sırasında silindir gömlekte ve pervanede aşınma meydana gelmişse değiştirilmektedir. Ayrıca Pompaya ilk kalkışı sağlayan kondansatör kontrol edilmekte, özelliğini yitirdiği tespit edildiğinde kondansatör değişimi yapılmaktadır. Plaka eşanjöründe bulunan ince su dolaşım kanallarındaki çamur ve kireç tabakasının çözülmesinin yanı sıra tıkalı gözeneklerin açılması için de bu kombi temizleme solüsyonu kullanılmaktadır. Revizyonda cihazın yanma odasında bulunan brülör haznesi sökülerek gaz enjektörlerinin temizliği yapılmakta, paslanmış enjektörler değiştirilmekte, elektrotlar temizlenme ve aşınan elektrotlar değiştirilmektedir.

Kombi Tam Anlamıyla Yenilenir

Fanın da değiştirildiği ECA kombi revizyonu işlemi, cihazın tam anlamıyla yenilenmesi anlamına gelmektedir. Revizyonda ısı sensörleri, mekanik parçaları birbirine bağlayan contalar, 5 ila 6 seneyi geçen genleşme tankı, aşınmış ve sertleşmiş kablo bağlantıları değiştirilmektedir. Kombi revizyon işlemlerinin profesyonel teknik destek ekipleri tarafından gerçekleştirilmelidir. Revizyonda kullanılan parçaların orijinal olması, kombinin sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır. Ayrıca kombilerin periyodik bakımları, revizyondan sonra da aksatılmamalıdır. Yılın her ayında çalışan kombilerin bazı aksamlarının yıpranması gibi bir durum söz konusu olmaktadır ve yıpranan bu parçalar, periyodik bakımlar sırasında tespit edilmektedir. Periyodik bakım, kombilerin beklenmedik zamanlarda arızalanmasının önüne geçmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA