ECA Kombi Arıza Kodları | Ataşehir Kombi Servisi

ECA Kombi Arıza Kodları

ECA Kombi Arıza Kodları

ECA Kombi Arıza Kodları

ECA kombilerdin güvenli bir şekilde çalışması için çeşitli kontrol özellikleri geliştirilmiştir. Bu kontrol özelliklerinin en başında da ECA kombi arıza kodları gelmektedir. Her kod farklı bir arızayı göstermektedir. Aksaklık oluştuğunda cihaz hemen arıza durumuna geçmektedir. Bu durum da kontrol paneli üzerinde yer alan uyarı lambaları ile ve farklı kodlarla belirtilmektedir. Cihaz güvenliği, hata arıza durumları olmak üzere iki farklı şekildedir. Kombide meydana gelen hata durumunda cihaz kilitlenecektir. Örneğin aşırı ısınma, hava basınç anahtarı uyarıları ile ilgili kontrol panelinde çeşitli uyarılar olmaktadır. Bu tip hata durumlarında kombideki uyarı lambaları yanıp sönmeye başlamaktadır. Reset düğmesine basılarak hatanın ortadan kaldırılması mümkündür. Ancak bu durum yinelendiğinde tensik teknik destek alınmalıdır. Bu tip durumlarda reset düğmesine iki saniye kadar basmak yeterli olmaktadır. Ancak arıza meydana geldiğinde cihaz bloke pozisyonuna geçmektedir. Cihaz hangi nedenle olursa olsun arıza durumuna geçtiğinde, arızaya neden olan sorunun ortadan kaldırılması gereklidir. Ancak sıcaklık değeri sınırı aştığında, bir süre sonra değer normale döneceğinden sistem otomatik olarak resetlenmektedir.

Arıza Kodları Ne Anlama Gelir?

ECA kombi arıza kodları olan t1,  cihazda fazla ısının oluştuğu, bu nedenle cihazın kendi kendini kapattığı belirtilmektedir. Belirli bir süre sonra bu sorun düzelmelidir Eğer sorun devam ediyorsa kombi servisi aranmalıdır. T2 arıza kodu görüldüğünde baca gazında aşırı ısınma oluşmuştur. Bu durumda da kombi servisi ile irtibata geçilmelidir. E1 arıza kodu görüldüğünde ateşleme denemesinden sonra alev meydana gelmemiş anlamına gelmektedir. Reset atılmalı, sorun devam ediyorsa ECA kombi servisi aranmalıdır. E2 arıza kodu, cihazın yanlış alevlenme yaptığını belirtmektedir. Kombi üst üste üç kez resetlenmelidir. Düzelmezse teknik destek istenmelidir. Cihazda e3 arıza kodu görüldüğünde kombinin hararet yaptığı anlaşılmalıdır. Bu durum kendiliğinden sona erecektir. ECA kombideki d1 arıza kodu, a alev sisteminde bir sorunun oluştuğunu göstermektedir.

Voltaj Sorunu Varsa Regülatör Kullanılmalı

Teknik servisle irtibata geçtiğinde cihazda nasıl bir arıza kodunun belirdiği belirtilmelidir. Çünkü her kod farklı bir sorunu göstermektedir. Örneğin ECA kombi arıza kodları arasında bulunan a1 arıza kodu. Voltajın düştüğünü göstermektedir. Voltaj normale geldiğinde kombi kendi kendine devreye girmektedir. Ancak bu tip arızanın tekrarlanması, cihazın beynine zarar verebilmektedir. Kombi regülatörü kullanılması tavsiye edilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA