Baymak Kombi Arızaları | Ataşehir Kombi Servisi

Baymak Kombi Arızaları

Baymak Kombi Arızaları

Baymak Kombi Arızaları

Baymak kombilerde zaman zaman farklı arızalar meydana gelebilmektedir. Önemli olan arıza oluştuğunda deneyimli teknik ekibin olduğu, yeterli teknik altyapıya sahip olan kombi servisi ile irtibata geçmektir. Baymak kombi arızaları meydana geldiğinde ilk yapılması gereken, profesyonel destek almaktır. Kombi çalışmıyorsa ilk kontrol edilmesi gerekli olan yer, girişte bulunan gaz vanasıdır. Bu vana kapalı konumda olabilir. Kombinin su basıncı istenilen seviyede değildir ve bu durumda su eklenmelidir. Ancak kombi arızaları bunlar kadar basit de olmayabilmektedir. Kombi çalışıyor ancak ısıtmıyorsa termostat derecesi kontrol edilmelidir. Burada sur bir sorun yoksa kalorifer dönüş hattında ulunan filtrenin tıkalı olması söz konusudur. Bunun yanı sıra petek ve boru hattının temizlenmesi de gereklidir. Bu ve benzeri durumlarda mutlaka teknik yardım alınmalıdır.

Sadece Sıcak Su Açıldığında Petekler Isınabilir

Baymak kombi arızaları arasında patlamalı yanma da söz konusu olabilmektedir. Özellikle cihaz yanma durumundayken birkaç saniyelik gecikme olması durumunda içeride gaz birikmesi olmaktadır. Bu durumda şiddetli bir yanma olmaktadır. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalındığında gaz ve çakmak ayarlarının kontrol edilmesi gereklidir. Patlamalı yanma sorunu ile periyodik bakım yapıldığında karşılaşılmamaktadır. Ancak yine de sorun oluştuğunda mutlaka teknik destek alınmalıdır. Sıcak su açıldığında peteklerin aşırı ısınması gibi bir arızanın da meydana gelmesi de mümkündür. Bu arıza oluştuğunda genellikle musluktan akan suda arada soğuma arada ısınma olmaktadır. Bunun nedeni, yalnızca musluğa gitmesi gereken suyun ikiye bölünmesi ve bir kısmının peteklere gitmesidir. Kombi sıcak su açıldığında kalorifer kısmını kapatamamaktadır. Bu durumda kombi teknik servisinden destek alınmalıdır.

Kombi Ses Yapıyorsa Teknik Destek Alınmalı

Baymak kombi arızaları arasında cihazın su akıtması da gelmektedir. Bunun nedeni kombiye gereğinden fazla su eklenmesi olabilir. Bu durumda fazla su tahliye vanasından atılmalıdır. Ancak kombinin genleşme tankında da bir sorun olduğu akla getirilmelidir. Bunun yanı sıra cihazın su doldurma vanasında arıza ihtimali göz ardı edilmemelidir. Bu kısımlarla ilgili sorunlarda kombi servisi ile irtibat kurulmalıdır. Kombi ses yaptığında da öncelikle bir fan motoru arızası düşünülmelidir. Ayrıca devir daim motoru arızası da akla getirilmelidir. Ancak ses sadece bu iki sorundan meydana gelmemektedir. Üç yollu vana arızası da mümkündür. Kesinlikle teknik destek alınmalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA