Baymak Kombi Arıza Kodları | Ataşehir Kombi Servisi

Baymak Kombi Arıza Kodları

Baymak Kombi Arıza Kodları

Baymak Kombi Arıza Kodları

Kombi ne kadar kusursuz üretilmiş olursa olsun zaman zaman bazı arızalar meydana gelebilmektedir. Baymak kombi arızaları ise cihaz üzerinde çeşitli kodlarla kendilerini göstermektedir. Örneğin bazı arızalar E 03, bazı arızalar ise E 01 kodu ile gösterilmektedir. Baymak E 03 arızası, baca termostat ya da sensor arızası olduğunu gösterirken, Baymak E 01 arızası ise gaz besleme sorunu olduğunu göstermektedir. Bazı arızaları kullanıcı cihazdaki bir butona basarak giderebildiği gibi bazı arızalarda ise teknik destek alınması gereklidir. Hangi arızaları kullanıcı, hangi arızaları ise tensik servisin personelinin gidereceğini öğrenmek için de kombi servisi ile iletişime geçilmelidir. Arıza kodu belirdiğinde kullanıcı inisiyatif kullanarak müdahale ettiğinde farklı sorunlarla da karşı karşıya kalabilmektedir.

Arıza Kodlarının Anlamı

Baymak E 01 arızası görüldüğünde kombiye kesinlikle gaz gelmiyor demektir. Böyle bir kod görüldüğünde kombinin elektronik kartında ya da valfinde sorun olduğu düşünülmelidir. Bu tür bir arıza görüldüğünde tek yapılması gereken teknik servise başvurmaktır. Baymak E 03 arızası görüldüğünde ise baca termostatının ya da baca sensorunun görevini yerine getirmediğini göstermektedir, Baca tip kombilerde baca sensoru vardır. Bu sensorun görevi, kombinin ve ortamın sıcaklığını kontrol ederek sıcaklık değerlerini elektronik karta aktarmaktır. Eğer bu arıza kodu ekranda belirdiyse sensor görevini yerine getiremiyor demektir. Bu durumda yine teknik destek alınmalıdır. Belirtilen bu arıza kodları, tüm Baymak kombiler için geçerlidir. Hangi tip kombi olursa olsun bu arıza kodları belirdiyse yapılacak işlem kombi servisi ile iletişime geçmektir. Profesyonel olmayan biri müdahale etmeye kalktığında cihazda başka arızalara neden olabileceği unutulmamalıdır.

E 01 Arızası Olduğunda Cihaz Resetlenmelidir

“Baymak E 01 arızası ya da Baymak E03 arızası meydana geldiğinde teknik destek alınmalıdır” cümlesi tamamen yanlıştır. Kombilerle ilgili tüm arızalarda hemen kombi servisinin yetkili personeli ile irtibata geçilmelidir. Ancak sadece E 01 arızası meydana geldiğinde kombinin ateşleme yapmadığı ortaya çıkmaktadır. Bu durumda cihazı resetlemek gereklidir. 2 ila 3 saniye kadar bu şekilde beklemek gereklidir. Arızanın devam etmesi durumunda da başka bir işlem yapmadan teknik servis ile iletişime geçilmeli ve sorun anlatılmalıdır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA