Ataşehir Vaillant Kombi Servisi | Ataşehir Kombi Servisi

Ataşehir Vaillant Kombi Servisi

Ataşehir Vaillant Kombi Servisi

Ataşehir Vaillant Kombi Servisi

Kombiler, yılın her ayında kullanılmakta, yaz aylarında sıcak su elde edilirken kış aylarında da hem sıcak su hem de ısınma ihtiyacı karşılanmaktadır. Ataşehir Vaillant Kombi Servisi de müşterilerine güvenli kombi bakım ve onarım hizmeti vermektedir. Düzenli bir şekilde bakım yapılan kombilerde beklenmedik zamanlarda arıza meydana gelmesi de imkansız olmaktadır. Bahar aylarında yazlık ve kışlık bakımları yapılan kombiler, düşük enerji sarfiyatı ile çalışmakta, bu durumda da enerji faturasındaki rakam düşmektedir. Arızanın olduğu, temizlenmeyen kombilerin daha çok enerji tükettiği bilinmektedir. Bu durum da hem doğalgaz hem de elektrik faturasının artması anlamına gelmektedir. Yüksek enerji bedelleri ödememek için en ucuz ve uygu çözüm kombi bakımlarını yaptırmaktır.

Sonbahar ve İlkbaharda Bakım Yaptırılmalı

Kombilerde bazı durumlar söz konusu olduğunda mutlaka servis çağırılmalıdır. Eğer kombi su dönüşümünü sağlayamıyorsa, çalışıyor ama ısıtmıyorsa, yanması patlamalı bir şekildeyse, sıcak su açıldığında petekler çok fazla ısınıyorsa, peteklerin bir kısmı soğuk bir kısmı sıcaksa, kombiden su akıyorsa, cihazdan rahatsız edici bir şekilde ses geliyorsa, sıcak su akmıyorsa Ataşehir Vaillant Kombi Servisi teknik ekiplerinden destek alınmalıdır. Bu gibi sorunlar olmadığında da periyodik bakımlar için teknik personelden destek alınmalıdır. Kombilerin sonbahar ve ilkbahar aylarında bakımları yaptırıldığında söz konusu arızaların meydana gelmesi imkansızdır. Çünkü kombilerin olası arızaları, bakımla birlikte tespit edilmekte ve ortadan kaldırılmaktadır. Ancak periyodik bakım sırasında parça değişimi için cihaz sahibinden onay alınmalıdır.

Periyodik Bakımlarda Neler Yapılır?

Ataşehir Vaillant Servisi, periyodik bakımlarda mekanik parçaların kontrolünü gerçekleştirmekte ve çalışma ayarlarını yapmaktadır. Bunun yanında periyodik kontrol sırasında emniyet kontrolü yapılarak cihazın genel bakımı gerçekleştirilmektedir. Mekanik parçaların kontrolü ve çalışma ayarları işleminde dolaşım pompası,, akış kontrol şalteri, genleşme kabı havası, cihazın elektronik aksamı,  sızdırmazlık, gaz ve emniyet, ateşleme ve iyonizasyon kontrolü yapılmaktadır. Ayrıca şebeke elektriği, giriş gaz basıncı da ölçülmektedir. Emniyet kontrolünde ise yanması, elektrik kabloları bağlantısı, gaz kaçak ve hermetik baca bağlantı kontrolü gerçekleştirilmektedir. Kombilerin genel bakımında ise yanma odası, eşanjör dış yüzeyi, brülör ve enjektörü, ana gövde ve kapakları, ısıtma tesisatı filtresi, kullanım suyu filtresi ile akış kontrol temizlikleri sağlanmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA