Ataşehir Kombi Servisi | Ataşehir Kombi Bakım | Ataşehir Kombi Servisi

Ataşehir Kombi Servisi

Ataşehir Kombi Servisi

Ataşehir Kombi Servisi

Ataşehir Kombi Servisi

Özellikle doğalgazın yaygınlaşması ile birlikte bireysel kullanıcıların kombilere dönüş yapmışlardır. Sonraları da konut ve işyeri sahipleri, kullandıkları kadar ödemek için kombili kalorifer tesisatına ağırlık vermiştir. Ancak kombiler ne kadar kaliteli olursa olsun sağlıklı çalışması için mutlaka periyodik bakımlarının yaptırılması gereklidir. Bu bakımların da normal şartlarda yılda iki kez yaptırılması tavsiye edilmektedir. Bakım zamanının genellikle kış aylarının öncesi ve sonrası olduğu belirtilmektedir. Ancak bu bakımların kesinlikle deneyimli ve donanımlı profesyonel teknisyenler tarafından yapılması şarttır. Ataşehir kombi servisi teknik destek ekipleri, gerek arıza onarımı gerekse periyodik bakım hizmetlerini kusursuz bir şekilde yerine getirmektedir. Bakım için kombi servisinden destek istendiğinde mutlaka gelen personelin yeterli donanıma ve deneyime sahip olup olmadığının sorgulanması gerekmektedir.

Periyodik Bakım Aksatılmamalı

Periyodik bakımlarının aksatıldığı kombilerin sürekli arıza çıkardığı bilinmektedir. Bu arızaların kış aylarında meydana gelmesi durumunda mağdur durumda kalınabilmektedir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için Ataşehir kombi servisi ile irtibata geçerek kombi bakımlarının yaptırılması tavsiye edilmektedir. Gelen teknik destek servisi, kombinin tüm aksamlarını tek tek kontrol ederek olası arızaları önlemektedir. Gerekli olan temizliği yapan, bacalı kombilerde baca çıkış menfezlerini kontrol eden, hermetik kombilerde ateşleme sistemindeki olası sorunları ortadan kaldıran kombi teknik destek ekipleri, değişmesi gereken parça olduğunda da bunu müşteriye bildirmektedir. Bu sayede kullanıcı bakım sırasında otaya çıkacak maliyetle ilgili olarak da net bir şekilde bilgilendirilmiş olmaktadır.

Kurumsal Servislerle İletişime Geçilmeli

Kombi servisi teknik destek ekibi, kombi kullanıcısının cihazla ilgili tüm sorunlarını ve olası sorunlarını ortadan kaldıracak donanıma sahip olmalıdır. Arıza ya da periyodik bakım işlemi için kurumsal nitelik kazanmış kombi servisinden destek istendiğinde herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınması mümkün olmamaktadır. Sektörde çok sayıda ustanın hizmet vermeye çalıştığı bilinmektedir. Bu nedenle hizmet alınmadan önce firmanın referanslarına dikkat edilmesi gerektiği belirtilmektedir. Bu arada kurumsal nitelikteki Ataşehir kombi servisi teknik destek hizmetinden çevre ilçelerde yaşayan kombi sahiplerinin de yararlanma imkanı bulunmaktadır. Kombilerdeki parça değişimlerini orijinal paçalarla yapan kombi servisi teknisyenleri, böylece belli bir süre servis garantisi de verebilmektedir.

Ataşehir Kombi Bakımı Yapan Firmalar

Doğalgazla ısınma başladığı andan itibaren kat kaloriferi ve sobalar tarihe karıştı. Hem ucuz hem de hava kirliliğine neden olmayan doğalgazlı kombiler, evlerde ve işlerlerinde kullanılmaya başlandı. Kombiler, hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacını karşılarken, konforlu bir hayat sundu. Bu nedenle de kapalı mekanların ısıtılmasında öncelikli tercih haline geldi. Ancak kombilerden yeterli verim alınabilmesi için belirli dönemlerde bakımlarının yapılması gerekmekte. Bu bakımlar da uzman personeller tarafından yapılması gerekmekte. Birbirinden farklı markalar tarafından üretilen kombi bakımı yapılırken temizliği, gerektiğinde parçaların değişimi yapılmaktadır. Bu nedenle kombilerin bakımını uzman teknisyenlerin yapması gerekmektedir. Kombilerde ve kalorifer tesisatlarında sorun meydana gelmemesi için düzenli olarak bakım yaptırılması tavsiye edilmektedir. Bu bakımlar, kombilerden uzun süreli yararlanılmasını sağlamaktadır. Eğer bakımlar aksatılırsa verim düşer, cihazın kullanım ömrünün kısalmasına neden olur. Verimi düşen kombinin daha fazla enerji sarfiyatına neden olacağı bilinmektedir. Bu da yükselen doğalgaz faturası anlamına gelmektedir.

Kombi Uzun Süre Çalışmadıysa Mutlaka Bakım Yaptırılmalıdır

Özellikle uzun süre çalıştırılmayan kombi ve kalorifer tesisatının, çalıştırılmadan önce mutlaka bakımlarının yaptırılması tavsiye edilmektedir. Bu bakımın nedeni, kombinin parçalarının çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesi içindir. Kombi bakımı yaptırılmazsa bazı arızalar otaya çıkabilir. Ataşehir Kombi Bakım Servisi olarak , kombi ve kalorifer tesisatında bakım yaptırılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar olduğunu söylemek isteriz. Özellikle kombi cihazının içinde bulunan ısı ileten parçaların toz ve kirle kaplanmadığından emin olunması gerekir. Aşırı kirlenen ve hasar gören tesisat parçaları, cihazın ömrünü kısaltmakta, ayrıca doğalgaz tüketimini artırmaktadır. Kombi cihazında bulunan tüm elektrik aksamının kontrol edilmesi gerekmektedir. Cihazdaki ısı sensorlarının kontrol edilmesi, aşrıca bacanın açık olduğundan emin olunması gerekir. Cihazın su seviyesi ile bu seviyenin tutarlılık durumu kontrol edilmelidir. Tesisattaki suyun da  bir süre sonra değiştirilmesi gerekebilir. Çünkü aşırı kirlenen suyu, ısı iletimini azaltır. Bu da daha fazla doğalgaz tüketimi anlamına gelir. Bu da doğalgaz faturasının yükselmesi demektir. Özellikle tesisat suyunun değişimi yapıldıktan tesisat içinde kalan havanın alınması gereklidir. Kombide bulunan kir filtresi edilmelidir. Eskiyen veya aşırı kirlenen filtrelerin mutlaka değiştirilmesi gerekmektedir. Aksi halde kalorifer tesisatındaki kirli su oranı artar ve ısı transferi yavaşlar. Bu durum hem doğalgaz faturasına yansır, hem de kombide arızalar meydana getirir. Kalorifer tesisatındaki peteklerin de bakımı yapılmalıdır. Peteklerin iç ve dış temizliği, ısı iletimini artırır. Bu da doğalgaz tüketimini azaltır. Ancak petek temizliğini kurumsal firmalarda hizmet veren uzman servis ekiplerine yaptırmak gerekir. Çünkü bu firmalar gelişmiş teknolojilerle tasarlanan cihazlarla hizmet verir. Ayrıca petek temizliğini özel olarak geliştirilmiş temizleme kimyasalları ile gerçekleştirir. Kalorifer peteklerinde bulunan konvektörler genellikle ulaşılması güç yerlerdedir. Bu nedenle de kir tutmaya fazlasıyla müsaittirler. Kir birikmesini anlamanın en kolay yolu, ilk çalıştırmada gelen kokudur. Kir birikmesi evlerde ve iş yerlerindeki hijyen için tehlike meydana getirebilir.

Bakım Yapılan Kombi Yüksek Verimle Çalışır

Kombi bakımı yaptırıldığında eski kombi bile olsa yüksek verim elde edilir. Yeni kombilerin de kullanım ömürleri artar. Ayrıca kış ayları ne kadar sert geçerse geçsin doğalgaz faturası yükselmez. Düzenli olarak bakımları yaptırılan kombiler beklenmedik zamanlarda masraf çıkarmaz ve devre dışı kalmaz. Daha az doğalgaz faturası ödeyerek daha konforlu bir ısınma elde edilir. Kombi ve kalorifer tesisatının bakımları için uzman kuruluşlardan destek alınması gerekir. Bu kuruluşlar teknolojik gelişmeleri yakından takip eder ve altyapılarını da bu teknolojilere göre geliştirirler. Bu sayede de sunulan hizmetin kalitesi çok daha yüksek olur. Ayrıca özellikle petek bakımları sırasında söküm işlemine de gerek kalmaz.

HEMEN ARA