Ariston Kombi Arızaları | Ataşehir Kombi Servisi

Ariston Kombi Arızaları

Ariston Kombi Arızaları

Ariston Kombi Arızaları

Kombilerde zaman zaman farklı arızalar meydana gelebilmektedir. Bunların bir kısmı kullanıcı hatasından kaynaklanırken, bir kısmı da periyodik bakımlarının aksatılması neticesinde olmaktadır. Ancak bu nedenlerin dışında da arıza görülmesi mümkündür. Her arızada öncelikle kombi teknik servisleri ile iletişime geçilmelidir. Ariston kombi arızaları meydana geldiğinde de aynı durum söz konusudur. Ariston kombi arıza giderme işlemini kullanıcı kendi kendine yapmaya kalkmamalıdır. Amatörce yapılacak müdahalelerin farklı arızalara neden olacağı unutulmamalıdır. Kombilerin içinde su basıncı azaldığında çalışmamaktadır. Kombide arıza meydana geldiğinde ilk bakılacak yer, basınç göstergesidir. Eğer basınç göstergesi 1.5 barın altında ise cihaza su eklemek gereklidir. Ariston kombi ateşleme yapmıyor ise de kombinin sigortasının atık ya da kapalı olma ihtimali vardır.

Arızalar İçin Kombi Servisine Başvurulmalı

Ariston kombi arızaları arasında ısıtma sorunu da meydana gelebilmektedir. Bu durumda ilk önce cihazın termostat derecesinin kontrol edilmesi gereklidir. Eğer termostat derecesi normalse bu durumda kalorifer dönüş hattındaki filtrenin tıkalı olma olasılığı vardır. Bu sorun meydana geldiğinde mutlaka teknik destek alınmalıdır. Ayrıca petek girişlerindeki vanaların da kontrol edilmesi önerilmektedir. Çünkü vanaların kapalı olma ihtimali vardır. Bu durumda kombi servisiyle irtibata geçmek gerekmemektedir. Ancak vanalar açık ve petekler soğuksa bu durumda teknik destek alınmalıdır. Sıcak su açıldığında petekler çok ısınıyorsa cihaz kalorifer kısmını kapatamıyor demektir. Bu durumda da yine kombi servisi ile iletişim kurulmalıdır. Ancak önemli arızalarda, Ariston kombi arıza giderme işlemi kesinlikle profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Ekranlı cihazlarda arıza kodları belirtilmektedir. Teknik servisle irtibata geçildiğinde bu arıza kodları belirtilmelidir. Teknik personel, bu kodlar ile cihazda nasıl bir arıza meydana geldiğini söyleyecektir. Ayrıca Ariston kombi ateşleme yapmıyor olabilir. Bu durumda uygulanacak tek yöntem teknik destek almaktır.

Kart ve Fan Arızası Ateşleme Sorunu Yaratır

Ariston kombi arızaları arasında Ariston kombi ateşleme yapmıyor gibi bir sorun ortaya çıktığında öncelikle cihaza elektrik gelip gelmediğine bakılmalıdır. Ayrıca gaz vanalarının da açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Ateşleme sorunları arasında kart ve fan arızası da gelmektedir. Böyle bir durumun meydana gelip gelmediği yine teknik servis tarafından anlaşılabilmektedir. Bu nedenle Ariston kombi arıza giderme işlemi her zaman uzman teknisyenlere bırakılmalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA